Один крок, крок до милосердя. Здавалося б – це зовсім не багато. Та інколи і кроку достатньо, щоб щось змінилося на краще – у чиємусь житті, у чиїсь долі.

І саме такий крок було зроблено Радивилівським територіальним центром соціального обслуговування у березні цього року. Спільними зусиллями керівництва району, працівників територіального центру, доброчинців було відкрито стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян похилого віку та одиноких інвалідів. Розташоване відділення на території районної лікарні. У виділеному приміщенні проведено ремонт, облаштовано затишні кімнати для проживання, їдальню, світлицю, зону відпочинку та побутові приміщення, які необхідні для якісного обслуговування мешканців відділення.

Основне завдання, яке щодня ставиться перед працівниками, забезпечення належних умов проживання, харчування, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги.

З початку відкриття у відділені було поселено 23 особи. Троє підопічних вибули, оскільки поселялись на певний період, тобто   на тимчасове проживання. На жаль, ми встигли відчути і гіркоту втрати – двоє найстарших наших мешканців яким було 86 та 85 років, відійшли в інший світ.

У відділенні знайшли прихисток люди з різних куточків району. В даний час членами нашої родини є 18 чоловік, з них 13 жінок та 5 чоловіків. Про кожного з них можна розповідати довго і цікаво. Найстаршій виповнилося 84 роки, а наймолодшому – 62. Незважаючи на різницю в роках багато в чому їхні життєві історії подібні. В молоді роки кожному хотілося високих злетів, прагнули бути незалежними, впевненими у завтрашньому дні. Але життя внесло свої корективи. У кожного з них окрема життєва драма і свій шлях, який привів їх сюди.

На сьогодні впевнено можна сказати: за час проживання у відділенні підопічні здружилися, сформувалося певне коло їх інтересів. От, наприклад, найактивніша мешканка, до речі одна із перших поселених у відділення, Марія Федорівна Валігура - майстерно і з задоволенням плете найрізноманітніші вироби, Коношевська Євгенія Леонтіївна дуже любить співати. Чоловіча частина мешканців залюбки цікавиться подіями, які відбуваються в країні і в світі, полюбляє читати художню літературу, яка зібрана у імпровізованій бібліотеці відділення, захоплюється грою в шахи. Щодня усі збираються у затишному холі для перегляду телепередач, обговорення тієї чи іншої історії. Для підопічних систематично організовуються різноманітні культурно - масові заходи, в багатьох з яких приймає участь керівництво району.

Не забуваємо ми і про духовні аспекти людського життя. На великі християнські свята, при потребі проживаючих, із пастирським благословенням до мешканців звертається духовенство храму Олександра Невського, яке опікується жителями нашого відділення з перших днів його заснування.

Небайдуже ставиться до наших підопічних і молоде покоління. Підтвердженням цього став нещодавній візит юних волонтерів із Радивилівської «НВК Школи №1 – гімназія», які в рамках акції милосердя «Яблуко» пригостили наших підопічних яблуками та фруктами.

Самі працівники відділення уважно ставляться до кожного підопічного, намагаються максимально наблизити умови проживання до домашніх. Особлива увага – хворим та лежачим. Першим необхідно вчасно надати ліки і провести процедури, за другими цілодобово наглядають: щоб вчасно нагодувати, води подати, перевернути на інший бік, посадити, помити тощо.

Від всього колективу, від нашого родинного кола я  дякую усім небайдужим людям, які тією чи іншою мірою пов’язані із роботою відділення та його життям, за піклування про наших мешканців, за ту допомогу, яку вони постійно надають. І поряд з цим запрошую усіх небайдужих людей до співпраці.